• TL
  • TL
  • $
 • TR
  • TR
Giriş Yap Hesap Oluştur

Kategoriler

0
 • TR
 • TL
 • $
Teknoloji Çözüm Noktası
Sepetim 0,00 TL
Garanti Şartları

Şartlar, Teslimat & Koşullar

                    ÜRÜN İADE PROSEDÜRÜ

 • AK BİLGİSAYAR aşağıdaki maddelerde "Ak Bilgisayar" olarak adlandırılmıştır.
 • Fatura tarihinden sonraki 7 iş günü ( İstanbul için ), 10 iş günü (İstanbul dışı) içerisinde yapılan iade istekleri işleme alınacaktır.
 • Ürün ile birlikte Ak Bilgisayar Satış faturası Fotokopisinin mutlaka gönderilmesi gerekmektedir. Satış faturası fotokopisi olmayan iade talepleri işleme alınmayacaktır.
 • Kesilecek olan İade Faturasının döviz kuru ve tutarı, ürünü aldığınız Ak Bilgisayar Satış Faturasında ki ile aynı olmalıdır.
 • Her ne sebeple olursa olsun iade edilmek istenen bir ürünün işleme alınabilmesi için tekrar satılabilecek durumda olması gerekmektedir. Ürünün tekrar satılabilmesi için ürünün, ambalajı, sarf malzemeler, kablo ve ek aparatlar, kullanım kılavuzları ve garanti belgeleri ile birlikte tüm parçaları eksiksiz (koli ve koli aksesuarları dahil olmak üzere), hasarsız eksiksiz ve çalışabilir durumda olmalıdır. Ürünün kullanılmamış olması gerekmektedir. Ürün ambalajı üzerine etiket veya herhangi başka bir şey yapıştırılmamalıdır. (Bu durumu engellemek için ürün ambalajı üzerine koruyucu başka bir ambalaj kaplanmalıdır.)
 • Ürün ile birlikte verilen tüm hediyeler, promosyonlar da kusursuz olarak geri getirilmeli/gönderilmelidir. Aksi takdirde ürünün tekrar satışı mümkün olamayacağından iadesi kabul edilemez.
 • Bu kriterleri karşılayan ürünün iade alınabilmesi için "Ürün İade Formu" eksiksiz doldurulup, kaşelenip Ak Bilgisayar'a gönderilmesi/getirilmesi gerekmektedir. Eğer ürün kargo ile gönderilecekse ödemesi peşin olarak yapılmalıdır. (Anlaşmalı Kargo Firmamızla ürünleri anlaşmalı fiyatlarımızdan gönderebilirsiniz)
 • Ak Bilgisayar tarafından yapılacak ön teknik inceleme ardından ürünün tekrar satışına engel bir durum olmadığı tespit edildikten sonra ürün iadesinin kabulu için ilgili imalatçı-üretici/ithalatçı firma veya yetkili servislerden yazılı rapor alındıktan sonra işlemleri başlatılacak ve sonuçlandırılacaktır. Aksi halde ürün iadesi kabul edilmeyecek ve kargo ile gönderiliyorsa ödemesi alıcıdan olacak şekilde geri gönderilecektir.
 • Ak Blgisayar Alış Faturanızın kopyası (Firma adına kesilmiş faturalar için iade faturası da birlikte) iade edilecek ürün ile birlikte getirilmemişse,
 • Ürün iade formu getirilmemiş/gönderilmemişse,
 • Ürün iade formunun onaylanmaması durumunda,
 • Sözleşme ile başlatılmış bir hizmet var ise (GSM, GPRS aboneliği, garanti paketi, hizmet paketi, internet hizmeti v.b.)
 • Yukarıda ayrıntıları belirtilen ürünün yeniden satışına engel bir durum var ise,
 • Koruma bandı bulunan ürünlerin bandının çıkarılması durumunda,
 • Vakumlu özel ambalajında bulunan ürünlerin açılması durumunda,
 • Özel siparişle yapılan satışlarda,

İade işlemlerinin yapılamayacaktır.

Ayrıca, Koşulsuz iade edilemeyen ürünler şunlardır;

 • Cep Telefonları,
 • Tüm yazılım ürünleri,
 • DVD / VCD (Yazılım, Oyun, Film)
 • Sarf Malzemeler (Yazıcı Toner-Kartuş-Kağıt, Digital Medyalar vb)
 • Hafıza Kartları ve Flash Bellekler,
 • Projeksiyon Cihazları,
 • Navigasyon Cihazları,
 • Oyun Konsolları (Playstation, PSP, Wii vb)
 • Mp3 Player, Bluetooth Cihazlar

4822 sayılı kanunla değişik 4077 sayılı Tüketicinin KorunmasıHakkındaki Kanun teslim tarihinden sonraki 7 iş günü ( İstanbul için ), 10 işgünü (İstanbul dışı) içinde üründe ayıp olduğunun yetkili teknik servistarafından tespit edilmesi durumunda tüketiciye iade, ayıpsız misli iledeğişim, ayıp oranında indirim veya ücretsiz onarım talep etme hakkını verir.Üründe yetkili teknik servis tarafından ayıp tespit edilmemesi durumundakoşulsuz olarak iade ve değişim hakkını vermemektedir.

Ürün iade prosedürü, kullanıcıdan kaynaklanan (kaza, kullanımkılavuzunda veya garanti belgesi üzerinde belirtilen garanti koşullarına aykırıkullanım,fiziki hasar ve yıpranma vb.) nedenlerle oluşan hataları kapsamaz.

Ak Bilgisayar ayıplı ürün iadesinde ilgiliimalatçı-üretici/ithalatçı firma veya yetkili servislerden yazılı raporalındıktan sonra işlemleri başlatma ve sonuçlandırma hakkını saklı tutar.Ürünün arızalı veya ayıplı olduğunu belgeleyen yetkili servis raporukarşılığında gerçekleştirilecektir. Ak Bilgisayar alınan tüm ürün/ürünlerinyetkili teknik servisi değildir ve ürün/ürünlerin yetkili teknik servislereulaştırılmasından sorumlu değildir. Ak Bilgisayar gerekli gördüğü durumlardaayıplı olmadığı halde değiştirilmek istenen ürünlerde değişim yapmama hakkınısaklı tutar. Ak Bilgisayar'a ait bu iade ve değişim politikası, 4822 sayılıkanunla değişik 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki kanunda belirtilenhaklarınızı etkilemez.

 

Teslimat Bilgileri

Siparişini verdiğim ürün ne zaman elimize ulaşır?

Kredi kartı ile vereceğiniz siparişlerinizde banka onayı anında alınabilmekte ve siparişiniz hemen hazırlık aşamasına alınabilmektedir. Havale siparişlerinizde yatırmış olduğunuz ödeme, her mesai günü başlangıcında hesaplarımız kontrol edilerek takip edilmekte ve ödemesi gelen siparişler hazırlık aşamasına alınmaktadır. Eğer siparişinizdeki ürünlerin tedarik aşamasında herhangi bir problem yaşanırsa, ürünle ilgili tüm bilgiler mağaza yetkililerimizce sistemimizde kayıtlı e-mail adresinize gönderilmektedir. Satın aldığınız ürünler en kısa süre içinde size ulaştırılmak üzere kargo firmasına teslim edilmektedir. Kargo firmaları paketleri teslim aldıktan sonra bulunduğunuz bölgeye göre 3 İş günü içerisinde, adrese teslimat yapılan bölgelerde adresinize, adrese teslimat yapılamayan bölgelerde ilgili kargo şubesine paketleri ulaştırmaktadır.

Yaptığım alışverişlerde ürünüm ne zaman kargoya verilir ?

 Saat 15.00 öncesinde verdiğiniz siparişleriniz aynı gün içinde hazırlanıp kargoya verilmektedir. Bu saat sonrasında verdiğiniz siparişleriniz ise ertesi gün kargoya verilir. Haftasonu ve tatil günlerinde verilen siparişler takip eden ilk iş günü içinde kargoya verilir.
*İndirim dönemlerinde yaşanan yoğunluk nedeniyle kargoya verilme süresi 2-4 gün arasında değişmektedir.

Siparişim hangi kargo firması ile gönderilecek?

Firmamızın Yurtiçi kargo ve PTT kargo firması ile anlaşması bulunmaktadır.

Siparişimin kargoya verildiğini nasıl anlayacağım ?

Sitemizden vermiş olduğunuz siparişleriniz kargoya teslim edildiklerinde, sistemimizde kayıtlı e-mail adresinize siparişiniz ile ilgili kargo gönderi bilgileri otomatik olarak gönderilmektedir.

Ayrıca sitemize üye girişi yaptığınızda, hesabım bölümünden siparişlerinizi görüntüleyebilir ve siparişinizin durumunu anlık olarak görüntüleyebilirsiniz.

 Siparişimi teslim alırken herhangi bir ücret ödeyecek miyim?

Teslimat sırasında kesinlikle ekstra bir ücret alınmamaktadır. Kargo görevlisi sizden herhangi bir ücret istediği takdirde lütfen bizimle irtibata geçiniz.

Siparişim arızalı ya da yanlış geldi ne yapmalıyım?

Siparişiniz kargo görevlisi tarafınızdan size ulaştırıldığında teslim almadan önce mutlaka dış pakette hasar kontrolü yapmanız ve herhangi bir hasar durumunda `Hasar Tespit Tutanağı` hazırlatmanız gerekmektedir. Hasar tespit tutanağı ile ilgili olarak dikkat etmeniz gereken bir diğer husus kargo görevlilerinin tutanakta belirttikleri açıklamalardır. Örneğin, `Kolide hasar bulunmamaktadır. Ürün hasarlıdır.` gibi bir tutanak, ürünün taşıma esnasında hasar görmediği şeklinde yorumlanacağından değişim esnasında problem yaratmaktadır. Hasarlı çıkan ürününüz için mutlaka tam ve doğru kelimelerle tutanak tutulması için görevliyi uyarınız.

(Örn : Ürün elime ulaştığında kontrol edilmiş ve hasarlı olduğu görülmüştür. )

Siparişinizi teslim aldıktan sonra fark ettiğiniz hasar durumlarında ise kargo şubenize hemen bilgi vermeniz ve hasar tespit tutanağı hazırlanması doğrultusunda yardım talep etmeniz gerekmektedir. Eğer kargo şubesinden gerekli yardımı alamaz iseniz bize bilgi vermenizi rica ederiz.

Kargo görevlisine tutanağı hazırlatarak ürünü bize ulaştırmanız sonucunda, değişim işlemleriniz hızlı bir şekilde tamamlanacak ve tarafınıza bilgi verilecektir.

    
ÖNEMLİ : Elinize hasarlı ulaşan ürününüzü size teslimatı yapan kargo firması ile bize göndermelisiniz.

Faturam siparişimle birlikte teslim edilmedi ne yapmalıyım?

Kargo ile teslimi yapılan siparişlerin, tamamı faturaya göre ve fatura ile kargo firmasına teslim edilmektedir.
Resmi faturalarımız yollanan siparişinizin ayrılmaz bir parçasıdır. Faturanız, siparişinizin yer aldığı kolinin dışında, şeffaf plastik bir cep poşeti içinde size ulaştırılmaktadır.

Herhangi bir nedenden dolayı kargo firması tarafından bu cep içerisinde bulunan fatura size teslim edilmez ise lütfen kargo yetkilisine hatırlatınız ve ısrarla isteyiniz.

Tüm taleplerinize rağmen teslim edilemeyen fatura için lütfen tutanak tutturunuz ve bize bildiriniz. En kısa zamanda kargo firmasının bulması sağlanacak veya aslı gibidir kaşeli bir kopyası tarafımızdan size yollanacaktır.

Gelen ürün benim sipariş ettiğim ürün değil? (Numarası, rengi veya ürün kodu farklı)

Hatalı gelen ürünü Ak Bilgisayar mağazasından değiştirebilir veya iade/değişim formu ve faturası ile birlikte Yurtiçi kargo ile bize gönderebilirsiniz. Ürün bize ulaştığında değişim yapılarak en kısa sürede tarafınıza doğru ürün gönderilecektir.

Gelen ürün kusurlu, ne yapmalıyım?

Hatalı gelen ürünü Ak Bilgisayar mağazasından değiştirebilir veya iade/değişim formu ve faturası ile birlikte Yurtiçi kargo ile bize gönderebilirsiniz. Ürün bize ulaştığında değişim yapılarak en kısa sürede tarafınıza yeni ürün gönderilecektir.

Siparişimde bulunan ürünlerin hepsi bana ulaşmadı?

Siparişinizde 1´den fazla ürün bulunduğu durumlarda gönderimlerimiz parçalı olarak yapılabilmektedir.

Ürün sayısı ile size ulaşan faturada belirtilen ürün sayısı aynı olmalıdır. Parçalı her gönderim için ayrı fatura düzenlenmektedir.

Faturada belirtilen ürünler pakette bulunmadığı takdirde kargo görevlisinden tutanak tutmasını isteyiniz ve bizimle irtibata geçiniz.

Teslimat zamanında adreste kimse bulunamazsa ne olacak?

Kargo görevlisi eğer adreste kimseyi bulamazsa, "Kargo İhbar Notu" bırakır ve kargoyu şubeye geri getirir. Bu durumda kargonun alıcı tarafından 3 gün içinde şubeden alınması gerekmektedir.

Sipariş verdikten sonra alıcı ismini veya adresini değiştirebilir miyim?

Siparişiniz henüz sevk edilmediği takdirde alıcı ismini veya adresini değiştirebilirsiniz. Adresinize gelecek olan kargo görevlisi kimlik kontrolü yaparak vermiş olduğunuz isme teslimat yapacaktır.

Kargo Teslimatı Sırasında Nelere Dikkat Edilmeli?

Sitemizden verdiğiniz siparişinizde bulunan ürünler size ulaştığında kargo görevlisi yanınızdayken isterseniz teslim fişini imzaladıktan sonra kargo paketini açıp kontrol edebilirsiniz. Paket içeriğinde herhangi bir yanlışlık ya da eksiklik söz konusu ise kargo tutanağı hazırlatarak bize geri gönderebilir ya da bilgi verebilirsiniz.
Bu gibi durumlarda kargo görevlisi ile herhangi bir sorun yaşarsanız bize hemen bilgi vermenizi rica ederiz. Tarafımızdan gerekli müdahale en kısa sürede yapılacak ve sorununuz çözüme kavuşturulacaktır.

Hangi şehirlerden sipariş verebilirim?

Türkiye´nin her yerinden sipariş verebilirsiniz. Türkiye içinde herhangi bir konum sınırlamamız yoktur. Ürünlerin teslimatları yalnızca çalışmakta olduğumuz kargo firmasının bulunduğu bölgelerde yapılabilmektedir. Anlaşmalı olduğumuz kargo firmasının şubesinin olmadığı bölgelerde teslimat yapılamadığından dolayı, müşterilerimizin paketin ulaştırılabildiği kargo şubesine giderek paketi elden teslim almaları gerekebilmektedir.

Yurt dışından sipariş verebilir miyim?

Şuan için Türkiye dışına gönderim yapılamamaktadır.

Whatsapp
İnternet sitemizde çerezlerden faydalanılmaktadır. Ayrıntılı bilgi için Kişisel Verilerin Korunması Kanununu, Gizlilik Sözleşmesi ve Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz. Reddet Kabul Et